AMI Nábytok
2024/03/28 00:21:12
Vyhľadávanie
kontakt
+420 702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkom: 0,00 € do nákupného košíka
Pokračovať v nákupe
Blog kategorie
Ako nastaviť tuhosť roštu postele
Ako nastaviť tuhosť roštu postele

 Kvalitný spánok je základom zdravého životného štýlu. V tomto smere však nie je dôležitá iba kúpa vhodnej postele, ale tiež obstaranie si kvalitného roštu a matraca. Pokiaľ máte problémy so spánkom, je riešením kúpa polohovacieho roštu, prípadne s možnosťou nastavenia tuhosti v bedrovej a krížovej oblasti. Pomôže vám aj správne nastavenie tuhosti roštu postele. V článku si povieme, ako na to.

 

Čo všetko treba zohľadniť?

Pri výbere roštu do postele treba v prvom rade zohľadniť typ a rozmery roštov. Základným typom sú pritom  lamelové a latkové rošty. Prirodzene, zvážiť treba aj maximálne zaťaženie roštov. K svojej váhe si pridajte aspoň pár desiatok kilogramov navyše. Na trhu sú ale dostupné rošty aj s nosnosťou viac ako 200 kg.

Pamätajte, že pri drevených latkových roštoch je rozumné dodržať pravidlo maximálne 5 cm medzery medzi latkami. Iba tak dosiahnete optimálne rozloženie matraca. Ak by ste si nastavili väčšie rozostupy, mohli by ste si časom zdeformovať matrac.

 

Tip: Lamelový rošt s 28 lamelami a nastavením tuhosti - https://www.aminabytok.sk/90x200-lamelovy-rost-v-rame-28-lamiel-nastavitelna-tvrdost

Lamelový rošt s nastaviteľnou tuhosťou

 

Prečo je dôležité nastavovať tuhosť roštu postele?

V súvislosti s matracom a roštom je najväčším problémom, že pri spánku sa na ne vyvíja spravidla nerovnomerný tlak. Aby k tomu nedochádzalo, odporúča sa matrac pravidelne otáčať. Pomôže aj zónovanie matraca - oblasti s rôznou tvrdosťou. A samozrejme, treba dbať aj na správne nastavenie prispôsobivosti a tvrdosti roštu.

Rošt totiž slúži k podpere matraca a jeho správnej údržbe. V porovnaní s pevnou doskou má výrazne lepšiu možnosť odvetrávania vlhkosti, čo oceníte najmä v prípade, ak máte vyššiu váhu a pri spánku trpíte zvýšeným potením. Zabezpečíte si tým zníženie rizika vzniku plesní a množenie rôznych mikroorganizmov.

 

Čo všetko by mal rošt obsahovať?

Kvalitný a funkčný rošt musí obsahovať nasledovné:

  • posuvné objímky na upravenie tuhosti lamiel - slúžia k možnosti úpravy tuhosti lamiel
  • potiahnutie roštu fóliou - zabraňuje usadzovaniu prachu a tým zabezpečuje ľahšiu údržbu,
  • zmäkčené lamely v ramennej oblasti - a to ich prevŕtaním. Pri spánku na boku je to veľkou výhodou,
  • stredový popruh pre lepšiu stabilitu roštu - zabezpečuje vyššiu nosnosť roštu,
  • puzdrá nad bočnicou roštu - lamely sa lepšie prispôsobia tvaru a polohe tela,
  • vysoký počet lamiel - čím viac tým lepšie. Viac lamiel totiž lepšie kopíruje tvar tela,
  • anatomické zóny - zabezpečujú pri spánku ortopedicky správnu polohu,
  • prídavnú lištu roštu - zamedzuje deformácii okrajov matraca a tým predlžuje jeho životnosť.

 

Ako si nastaviť požadovanú tuhosť roštu?

Nastavenie tuhosti roštu presne na mieru nie je nič zložité. Naopak, ide o veľmi jednoduchý proces. K tomuto slúžia vyššie zmienené posuvné objímky lamiel. Pokiaľ si chcete nastaviť mäkšiu tuhosť roštu, posuňte tieto objímky na každej lamele do stredu postele. Ak pri spánku preferujete vyššiu tuhosť roštu, alebo máte väčšiu váhu, posuňte ich až na okraj postele.

Tip:

Pokiaľ chcete matrac do manželskej postele v jednom kuse, ale partner má výrazne rozdielnu hmotnosť, je to možné riešiť uložením strany ťažšieho užívateľa na latkový rošt. A na stranu ľahšieho užívateľa následne využiť pružný lamelový rošt s reguláciou tuhosti.

 

Tip: Lamelový rošt s nastavením tuhosti - https://www.aminabytok.sk/160x200-lamelovy-rost-v-rame-56-lamiel-nastavitelna-tvrdost

Lamelový rošt s nastaviteľnou tvrdosťou

 

Nastavenie polohovateľného roštu

Polohovacie rošty majú tú výhodu, že sa nemusia nastavovať ručne a pomocou ovládania je možné vybrať si ideálny sklon roštu. Vo všeobecnosti tu platia nasledovné zásady:

  • Zdvíhanie spodnej časti roštu - pomáha zvýšenej relaxácii nôh a odľahčeniu bedrovej chrbtice. A to tým, že sa touto polohou zabezpečí odtok prebytočnej krvi a tekutín z nôh.
  • Zdvíhanie hornej časti roštu - pomáha dosiahnuť bdelý odpočinok v posteli. Krčná chrbtica je menej namáhaná, vďaka čomu sa predchádza bolestiam hlavy a v oblasti krku.
  • Zdvíhanie hornej a spodnej časti roštu - táto poloha vám umožní dosiahnuť odpočívanie v relaxovanom sede.

 ilustračný obrázok: shutterstock.com

up
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium