AMI Nábytok
2024/04/17 22:20:48
Vyhľadávanie
kontakt
+420 702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkom: 0,00 € do nákupného košíka
Pokračovať v nákupe
Blog kategorie
Aká výška postele vám bude vyhovovať?
Aká výška postele vám bude vyhovovať?

Správna výška postele má výrazný vplyv na spánok a celkový komfort. V našom článku sa preto bližšie pozrieme na dôležitosť tejto voľby a preskúmame rôzne aspekty, ktoré môžu ovplyvniť vaše rozhodnutie. Ponorte sa spolu s nami do tejto problematiky a zistite si, aká výška postele vám bude vyhovovať pre zdravý a pokojný spánok.

 

Vlastnosti ideálnej výšky postele

Kľúčovým faktorom pri výbere správnej výšky postele sú rôzne vlastnosti, ktoré ovplyvňujú našu pohodu a komfort pri spánku. Ktoré to sú?

 

Ergonómia a pohodlie

Ergonómia je jedným z najdôležitejších hľadísk pri výbere vhodnej výšky postele. Správna výška postele totiž umožňuje pohodlnú polohu tela, čo zaisťuje zdravý a odpočinkový spánok.

V tomto smere medzi dôležité aspekty patrí aj pohodlné vstávanie a líhanie. Napríklad ľudia so zníženou pohyblivosťou a vysokí ľudia, ocenia ľahké vstávanie pri vyššej posteli. Naopak, nižšie postele sú zase ideálne pre rodiny s deťmi, pretože sú bezpečnejšie.

 

Estetické hľadisko

Pamätajte, že výška postele dokáže ovplyvniť vzhľad spálne a celkovo vizuálny dojem miestnosti. Vyššie postele pôsobia vzdušnejšie a elegantnejšie, zatiaľ čo nižšie postele vytvárajú moderný a minimalizovaný vzhľad.

 

Tip: Dubová posteľ stredne vysoká (20+38cm)

Dubová posteľ stredne vysoká

 

Pri výbere výšky postele by ste tiež mali zvážiť, ako bude posteľ ladiť s ďalším nábytkom v miestnosti. Vhodná harmonizácia nábytku totiž vytvára vyvážený dizajn a prispieva k celkovému pohodliu.

 

Rôzne výšky postelí a ich výhody

Rôzne výšky postelí majú svoje výhody aj nevýhody. Nezabudnite, že výber výšky postele treba tiež prispôsobiť pre konkrétny typ spálne a osobným preferenciám.

V tomto smere je nízka posteľ ideálna pre osoby, ktoré preferujú moderný dizajn a minimalizmus. Nižšiu posteľ by tiež mali zvážiť rodičia s malými deťmi, pretože tu nehrozí riziko pádu z väčšej výšky. Naopak, vyhnúť by sa jej mali hlavne alergici, pretože pri zemi je viac prachu.

Stredná výška postele je zase ideálna pre tých, ktorí hľadajú kompromis medzi výškou a pohodlím. Je to vhodná voľba pre väčšinu ľudí bez špecifických potrieb. Väčšiu výšku postele uprednostňujú ľudia, ktorí hľadajú luxusný dizajn, potrebujú viac skladového priestoru pod posteľou alebo majú osobné preferencie týkajúce sa výšky postele.

Práve pri senioroch je rozumné zvoliť takýto kompromis. A to z dôvodu, že aj keď v ich prípade väčšia výška postele napomáha ľahšiemu vstávaniu a líhaniu, na druhú stranu tu hrozí riziko v podobe vyššej pravdepodobnosti úrazu pri páde z postele.

 

Tip: Dubová posteľ nižšia (15+30cm)

Dubová posteľ nízka

 

Ako zistiť správnu výšku postele?

Ak stojíte pred rozhodnutím, akú výšku postele si zvoliť, je dôležité si uvedomiť rozdiel medzi výškou ložnej plochy s matracom a výškou samotného rámu postele. Matrac vždy predstavuje nadstavenie nad rám postele o 10 až 20 centimetrov.

 

Tip: Jednolôžková posteľ nižšia (35cm)

Dubová posteľ nízka

 

Pre približný odhad celkovej výšky vašej postele vrátane matraca, jednoducho spočítajte výšku rámu postele s výškou matraca a následne odpočítajte približne 10 centimetrov. Približne o toľko totiž zapadne matrac do rámu.

Dôležitými aspektmi sú aj individuálna výška osoby a to, či je posteľ určená pre jednotlivca alebo pre dvoch ľudí. Všeobecne platí, že ideálna výška postele sa pohybuje v rozmedzí od 50 do 70 centimetrov. Je však vhodné vyskúšať si vlastné preferencie priamo v obchode a zistiť, z akej výšky sa vám bude z nej najlepšie vstávať.

Pri výbere postele pre seniora je lepšie, ak sa prikloníte viac k 70 centimetrom. Posteľ pre teenagerov a deti zase môže byť bližšie k 50 centimetrom, alebo aj menej. Avšak, ideálna výška postele je vecou veľmi individuálnou.

 

Rada na záver

Ak máte príležitosť, vyskúšajte si rôzne výšky postelí v obchode alebo u priateľov a rodiny. Fyzické testovanie vám dá najlepšiu odpoveď na to, aká výška vám poskytuje optimálny komfort.

 

up
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium