AMI Nábytok
2024/02/23 12:02:29
Vyhľadávanie
kontakt
+420 702 286 286

po - pá: 9:00 - 15:00

Your basket
celkom: 0,00 € do nákupného košíka
Pokračovať v nákupe
Blog kategorie
Ako zariadiť predsieň pekným a moderným nábytkom
Ako zariadiť predsieň pekným a moderným nábytkom

Vstup do domova vytvára prvý dojem, ktorý návštevník získa o vašom štýle a vkuse. Je to preto miesto, kde sa stretáva funkčnosť s estetikou. Na čo všetko si treba dať pri zariaďovaní predsiene pozor? Aký nábytok je vhodné zvoliť? Dozviete sa v našom článku.

 

Výber vhodného nábytku

Pri rozhodovaní o vhodnom nábytku do predsiene je v prvom rade nevyhnutné zohľadniť jeho veľkosť a konkrétny priestor, s ktorým pracujete. Napríklad v menších predsieňach je ideálne uprednostniť kompaktné a multifunkčné druhy nábytku. Tie vám budú optimalizovať priestor a zároveň zamedzia pocitu preplnenosti.

 

Tip: Borovicová skriňa vešiaky / police 90x160x60cm

Skriňa z masívu borovice na chodbu

 

Naopak, v priestrannejších predsieňach si môžete dovoliť experimentovať s väčšími a výraznejšími druhmi nábytku, ktoré celému priestoru dodajú charakter jedinečnosti.

Prirodzene, pri výbere nábytku do predsiene treba efektívne zohľadniť aj každodenné potreby - skladovanie obuvi, vonkajších oblekov, kľúčov, a ďalších nevyhnutností. V tomto smere sú výbornými pomocníkmi rôzne háčiky, poličky, alebo skrinky. Udržia vám poriadok a organizáciu vecí. Zároveň by ale nábytok mal zodpovedať vášmu životnému štýlu, a tak prispievať k plynulejšiemu a praktickejšiemu každodennému fungovaniu domova.

 

Štýlové riešenia

V súčasnej dobe patrí minimalizmus k najpopulárnejším trendom v dizajne interiéru, vrátane predsiene. Jednoduché línie a minimalistický prístup nielenže vytvárajú dojem väčšieho priestoru, ale tiež dodávajú predsieni elegantný a čistý vzhľad. V tomto smere sú najvhodnejšie nábytkové kusy s jednoduchým svetlejším dizajnom a praktickým využitím priestoru, ktoré tým prispievajú k celkovému príjemnému dojmu.

 

Využitie prírodných materiálov

Pri zariaďovaní predsiene získava na popularite aj využívanie prírodných materiálov. Drevo, kameň či bambus, pridávajú do priestoru teplý a príjemný dotyk. Prírodné materiály tak nielenže dodajú estetický prvok, ale tiež umožnia spojenie s prírodou, čo vytvára príjemné a relaxačné prostredie.

 

Tip: Biely botník borovica 72x150x29cm

Biely botník z masívu borovice na chodbu

 

Farebné kombinácie a ich psychologický vplyv

Farby majú schopnosť ovplyvniť náladu a atmosféru v danom priestore. Pri výbere farieb pre predsieň sa často uprednostňujú jemné a neutrálne odtiene, ktoré vytvárajú dojem čistoty a harmónie. V niektorých prípadoch ale môžete experimentovať s kontrastnými akcentmi alebo prídavkom jednej výraznej farby, aby ste vytvorili zaujímavý vizuálny dojem.

 

Tip: Komoda na detské veci 115x78x47cm

Biela komoda na chodbu

 

Ako riešiť úložné priestory?

V súčasnosti sú populárne najmä závesné policové systémy, ktoré patria medzi najefektívnejšie riešenia pre optimálne využitie priestoru v predsieni. Skladovanie obuvi, klobúkov, tašiek a ďalších drobností na závesných policiach, uvoľňuje podlahový priestor a pridáva do predsiene vzdušný a moderný vzhľad. Tento praktický prístup zároveň umožňuje rýchle a prehľadné nájdenie potrebných vecí.

 

Úložné priestory na mieru

Investícia do skriniek a úložných priestorov prispôsobených konkrétnym potrebám predsiene znamená výrazný posun smerom k lepšej organizácii priestoru. Skrinky na mieru vám totiž umožnia vytvorenie presne takého úložného priestoru, aký potrebujete. Aj keď si samozrejme za to budete musieť priplatiť.

V tomto kontexte sú veľmi vyhľadávané najmä špeciálne oddiely pre obuv, kábliky, kľúče a iné drobnosti, čím si zabezpečíte efektívne usporiadanie vecí a minimalizujete neporiadok.

 

Kreatívne spôsoby skrytia neporiadku

Aj skrývaním neporiadku si môžete v predsieni veľmi jednoducho zabezpečiť estetický prvok. V tejto súvislosti sú ideálne napríklad skrinky s posuvnými dvierkami, ktoré zakryjú obsah a pôsobia ako súčasť steny. Dobrým nápadom sú aj skryté police pod sedadlom na lavici alebo za zrkadlom, ktoré môžu rovnako slúžiť ako tajné úložisko. Vhodné sú aj multifunkčné nábytkové kusy, ktoré kombinujú sedenie s úložným priestorom.

 

Osobný dotyk a dekorácie

Pridanie fotografií a umeleckých diel do predsiene je výborný spôsob, ako dotvoriť priestor osobným štýlom. Rodinné fotografie, cestovateľské spomienky alebo umelecké diela vytvárajú pútavú galériu, ktorá hovorí o vašej osobnosti a záujmoch. Rámčeky a stojany umožňujú jednoduchú výmenu obrázkov, čo znamená, že predsieň môžete ľahko prispôsobiť aktuálnym preferenciám.

 

Rastliny a zelené prvky

Rastliny pridávajú do predsiene živý a svieži dotyk. Výber zelených rastlín alebo kvetov v nádobách alebo stojanoch nielenže oživuje priestor, ale tiež pridáva do vzduchu príjemnú vôňu. Rastliny môžu byť umiestnené na zem, na stolík alebo na závesné policové systémy, čím sa vytvorí prírodný a relaxačný dojem.

 

Svietidlá a osvetlenie ako dekoračný prvok

Svietidlá a osvetlenie zohrávajú v predsieni dôležitú úlohu nielen z praktického hľadiska, ale aj z toho dekoratívneho. Závesné lustre, moderné lampy alebo svetelné reťaze, pridávajú do predsiene štýlový nádych a pocit útulnosti. Rovnako aj farebné svetlá alebo lampy s rôznymi tvarmi a vzormi môžu slúžiť ako originálne dekoračné prvky.

 

Rada na záver

Pamätajte, že organizácia predsiene nie je len o praktickosti, ale aj o vizuálnom dojme. Kombinácia závesných políc, úložných skriniek na mieru a kreatívnych spôsobov skrytia neporiadku vytvára predsieň, ktorá nie je len dobre usporiadaná, ale aj štýlovo zladená s celkovým dizajnom domova.

úvodný obrázok: freepik.com

 

up
Shop is in view mode
Zobraziť plnú verziu stránky
Sklep internetowy Shoper Premium